Új év, új élet

Bár nagyon vártuk és sokat készültünk rá, sajnos a Karácsony és a Szilveszter is elmúlt már. De itt az új év, új reményekkel és lehetőségekkel! Ugye Te is minden évben megfogadod, hogy a következő évben nem fogadsz meg semmit? De az új év az új kezdetet is jelenti számunkra, így hát bocsánatos bűn, ha nem bírjuk kihagyni, hogy újévi fogadalmakat tegyünk.


Új év

Mozgásra fel!

Ha lenne egy statisztika arról, hogy melyik a leggyakrabban előforduló újévi fogadalom, a testmozgás bevezetése, vagy gyakoribbá tétele valószínűleg az első három hely egyikén végezne.

Tudod, a nyári alak télen készül. Lelkesíthet ez is, de az is, hogy az edzőterem akár egy új kifutónak is felfogható, ahol felvonultathatod csodás edzőruháidat és a hozzájuk passzoló ékszereidet. Mert az már rég kiment a divatból, hogy edzés közben ne viseljünk ékszert. Csak tudnunk kell, hogy mi a legmegfelelőbb és a legbiztonságosabb viselet.

A biztonságod mindenek felett

Egy nő életében mindig nagyon fontos szerepet játszanak az ékszerek, azonban a sport egy olyan terep, ahol a legfontosabb szempont, hogy a kiegészítőink ne akadályozzanak és ne sodorjanak bajba bennünket. Bizonyos eszközök használata során a karkötőnk, nyakláncunk könnyen összegabalyodhat, vagy a gépekbe akadva akár komolyabb balesetet is okozhat. Így a felelősség rajtunk áll, hogy a választott sportolási forma mellett milyen mértékben nyílik lehetőségünk kiegészítőink viselésére.

Az ékszerek tekintetében haladjunk fentről lefelé. Már a hajunk összefogásánál is bevethetünk különféle díszített hajpántokat, csattokat. A fejpántunk anyaga legyen természetes, nedvszívó anyagból és díszítése ne okozhasson kárt bőrünkben.

A fülbevalónkat sem szükséges otthon hagynunk, ám a hosszú, lógós darabok helyett válasszunk inkább rövidebb, fülünkhöz simulókat.

A vastag és hosszú nyakláncok nem illenek a sportoláshoz és a sportos ruházatunkhoz sem. Egy rövid nyaklánc egy apró medállal amellett, hogy nagyon szépen kiemeli a nyak vonalát, egészen biztosan nem fog beleakadni semmibe, veszélyeztetve, hogy elszakad, vagy esetleg fojtogat minket bizonyos gyakorlatok elvégzése közben.

Ha a karkötő viseléséről még edzés közben sem szeretnénk lemondani, fontos tudnunk, hogy az ideális karkötő mérete 10 mm-rel lehet csak hosszabb, mint a csuklónk körmérete, így egészen biztosan nem fog beakadni semmibe.

Ha sportolás közbeni óraviselésről beszélünk, már nem az ékszerként funkcionáló karórák, hanem az úgynevezett okosórák jutnak elsőre az eszünkbe. Ezek amellett, hogy kialakításuk folytán tökéletesen alkalmasak a sportolás közbeni viselésre, akár még segítőinkké is válhatnak edzés közben. A legtöbbjük ugyanis remekül alkalmazható stopperként, alkalmas vérnyomás- és pulzusmérésre, aktivitás mérésére, a megtett lépések és az elégetett kalóriák számolására, de akár a folyadékbevitelre is képesek figyelmeztetni bennünket.

A gyűrűinket sem kell otthon hagynunk. Az eljegyzési- és karikagyűrűket sokan soha életükben nem veszik le. Azt azonban tudnunk kell, hogy az edzés közben használt eszközök veszélyesek lehetnek, ha gyűrűt viselünk. Amennyiben úgy ítéljük meg, hogy a gyűrűink nem okoznak problémát, akkor is kerüljük a nagy, kiálló darabokat. Inkább a kisebb, gömbölyűbb formákat helyezzük előtérbe ilyenkor.

Az edzőruhák színe a leggyakrabban elég feltűnő, ezért érdemes visszafogottabb ékszereket viselnünk hozzájuk.

Figyeljünk arra is, hogy olyan kiegészítőket viseljünk, melyeket nem károsítja a testmozgás közbeni izzadás.

Hiába imádjuk az ékszereket, tényleg alaposan gondoljuk át, hogy nehogy megsérüljünk, vagy ékszereink sérüljenek meg sportolás közben!



Hívjon!