Mi a teendő, ha kinőttük a gyűrűnket? | Blog | Gyemantgyuru.hu
Mi a teendő, ha kinőttük a gyűrűnket?
Az eljegyzési gyűrűt, jegygyűrűt ideális esetben egész életünkben viseljük, ami felvet bizonyos kérdéseket, például azt, ami a cÃmben is szerepel: mi a teendÅ‘ abban az esetben, ha az ujjunk az idÅ‘nk során kissé megvastagszik, és "kinÅ‘jük" a gyűrűinket? Ez ugyanis a legtöbb embernél bekövetkezik: az évek során rajtunk ragad néhány kiló, vagy csak a vÃzvisszatartásunk növekszik meg, Ãgy az ujjaink gyakran megduzzadnak, és már szorÃtóvá válik a gyűrű, esetleg nem is tudjuk viselni. Szerencsére azonban nem feltétlenül kell ilyen esetben lemondani róla, ugyanis lehetnek lehetÅ‘ségeink a méret megváltoztatására, de még akkor is van alternatÃva, ha ez valamilyen okból mégsem lehetséges.
Lehet változtatni a méreten
Szerencsére van mód arra, hogy egy kicsit bÅ‘vÃtsék a gyűrűket, de persze nem a végtelenségig, és nem is minden esetben. Egy hagyományosnak mondható eljegyzési gyűrű esetében nem szokott gond lenni, hiszen mind az arany, mind pedig az ezüst jól munkálható fém, ha a gyűrű egyköves, gond nélkül változtatható a mérete. Egyéb alternatÃvákkal, például a nemesacéllal már lehetnek gondok: ha meg is lehet oldani a dolgot, nehezen, és nem mindenhol vannak meg hozzá a megfelelÅ‘ eszközök. Az is okozhat gondot, ha a gyűrű nem egy szokványos fajta, hanem például körben köves: a kövek miatt Ãgy általában nem lehetséges megváltoztatni a méretét, legalábbis úgy nem, hogy a gyűrű eredeti küllemét megtartsák.
Mit tehetünk akkor, ha a mérettel nem tudunk variálni?
Nos, vagy nem hordjuk a gyűrűt, vagy keresünk másikat, aminek jó a mérete. Amennyiben ragaszkodunk a sajátunkhoz, opció lehet esetleg annak beolvasztása, Ãgy az eredeti gyűrűt felhasználva készülhet akár ugyanolyan, nagyobb verzióban. Mindig érdemes ugyanakkor több ékszerészt is megkérdezni a lehetÅ‘ségekrÅ‘l, ugyanis nem ritka, hogy az egyik azt mondja, nem tudja bÅ‘vÃteni a gyűrűt, egy másik viszont gond nélkül megcsinálja - eltérÅ‘ek a technikák, különbözik a felszereltség, és bizony a hozzáértés, tudás sem mindig azonos szintű a szakemberek között.
HÃvjon!