Franciaországban, és francia nyelvű hagyományokkal rendelkező országokban elterjedt a három egymásba fonódó kör használata, amely a három alapvető keresztény értéket (hit, remény, szeretet) szimbolizálja.
Görögországban, és sok helyen Törökországban is gyakori az ún.: puzzle gyűrű választása, amely akár egy gyűrű is lehet (több egymásba font karikát mintázva), de lehet több vékonyabb, egymásba kulcsolt gyűrű.
A kelta stÃlusú jegygyűrű az USA-ban, Kanadában, és más angol nyelvű országokban elterjedt, miután ezeken a területeken számos embernek Ãr vagy skót gyökerei vannak. A kelta kereszt az egységet és a folytonosságot szimbolizálja.
Oroszországban a jegygyűrűt hagyományosan három egymásba érÅ‘ rózsa szokta dÃszÃteni, melyek vegyesen arany és fehérarany szÃnezetet kapnak.
Más ékszerekhez hasonlóan természetesen a jegygyűrűkre is vannak némi befolyással a divatirányzatok, Ãgy például a görög mintás jegygyűrű is gyakran elÅ‘fordul a mai esküvÅ‘i szertartásokon.
A jegygyűrűbe vésett szövegeknek is van divatja. MÃg korábban bölcsességeket, fogadalmakat, bibliai idézeteket vésettek a gyűrűbe a házasodók, ma dalszövegek, versek, sÅ‘t vicces sorok is elÅ‘fordulnak. Az esküvÅ‘ dátuma, vagy a férj és feleség neve is gyakran kerül a gyűrűbe.
Régen a férfi és nÅ‘i jegygyűrűk inkább csak méretükben különböztek, ma azonban divatos, hogy fÅ‘bb jegyeiben hasonlÃt a két gyűrű, de apró eltérések vannak. A férfiak jegygyűrűje általában vastagabb, a nÅ‘ké vékonyabb. A férfi gyűrű legtöbbször simább, egyszerűbb. A nűi dÃszesebb, található benne egy kis kÅ‘, vagy akár több is.
Pár éve látott napvilágot az a karikagyűrű újdonság, amely első ránézésre egy csapágyra emlékeztet. Valójában azonban a gyűrű belseje úgy van kidolgozva, hogy tulajdonosának bőrébe mintát (betűket) nyomjon ? általában a házastárs nevét.