Világszerte romló eladási adatok

Az észak-amerikai és európai ékszerkereskedők 2008-ra nagyon rossz évként fognak emlékezni, és csak remélni tudják, hogy a 2009-es nem lesz rosszabb ? adta hírül év elején a Reuters.


A legtöbb kiskereskedő elmondása szerint az elmúlt négy évtized legrosszabb évét zárták a gazdasági válságnak köszönhetően. Különösen alulmúlta a várakozásokat a karácsony előtti vásárlási időszak. A világ egyik legnagyobb speciális ékszergyártója, a Signet Jewelers az év utolsó 9 hetére közel 11 százalékos visszaesést könyvelhet el az Egyesült Királyságban, és több mint 16 százalékost az Amerikai piacain. Egy számos neves kiskereskedőt tömörítő csoport azt adta hírül, hogy leállnak a jutalékok kifizetésével. A Rival Zale Corp arról számolt be, hogy eladásaik csaknem 20 százalékkal estek vissza a 2007. novemberi és decemberi időszakhoz képest. Több mint 20 százalékkal esett vissza a Finlay Enteprises Inc, mely saját boltjai mellett olyan áruházakban is jelen van, mint például a Macy?s. A New York-i tőzsdén a Zale részvényei 7,64 százalékkal, míg a Tiffany részvényei 3 százalékkal estek vissza.

Gyűrű motívum a dalokban

Ahogy rengeteg versben, regényben, úgy szintén megszámlálhatatlanul sok dalszövegben találkozhatunk a gyűrű motívummal. Legtöbbször hűséget, elkötelezettséget, szerelmet szimbolizál mind az irodalmi alkotásokban, mind a zenei művekben.

Utóbbiak közül talán a legismertebb egy gyerekdal, azaz körjáték, Csön-csön gyűrű címmel. Az egyetlen olyan játék, amit ülve játszanak. A szöveg a következő: "Csön-csön gyűrű, arany gyűrű / Nálad van az ezüst gyűrű / Itt csörög, itt pörög / Itt add ki!". Nem csak a szövegben fordul elő az ékszer, hanem magához a játékhoz is kell. A játék lényege, hogy valakinek az összerakott tenyerek közül kell kiválasztani azt, akiében a gyűrű van.

Van egy rövid népdalunk is a jegygyűrűről: Gyűrű dal címmel. "jobbról-balra sirítem a gyűrűmet, visszavárom a régi szeretőmet / úgy meguntam ezt a legényt szeretni, de még jobban a gyűrűjét viselni"



Hívjon!