Gyémántlegendák nyomában

Az elátkozott gyémánt


A gyönyörű, zafírkék Hope-gyémánt az elátkozott drágakő ? híres és hírhedt érték

Legendás gyémántok nyomában járunk. Talán az egyik leghíresebb gyémánt a világon az a Hope gyémánt, ami sorozatos tragédiákat vonzott maga után. Birtokosai, gazdái, viselői évtizedek során sorra áldozatul estek a balszerencsének.
Sita istennő átka?
A csodás ékkő - a legendárium szerint - egy indiai bányából származik. Úgy tartják, hogy Sita istennő szobrát díszítette, ez volt a szeme. Egy tolvaj ellophatta, és így későbbi viselőire és birtokosaira az Istennő átka csap le.
A 112 karátos követ 1668-ban egy indiai férfi Velencébe vitte és eladta egy Morosini nevű helyi nemesnek. Őt azonban hamarosan leszúrták egy kocsmai verekedésben.
Ezután tulajdonosait sorra váratlan és kegyetlen sorscsapások érték: kit végzetes és halálos, kit csak súlyos baleset, kit anyagi romlás, kit válás, kit óriási szívfájdalom. A zafírkék kő könyörtelenül szedte áldozatait.
Később egy Tavermier nevű francia gyémántkereskedőhöz került a gyémánt, akit  indiai útja során vadkutyák marcangoltak halálra. Aztán egy párizsi uzsorás lett a gyémánt ura, őt azonban hamarosan a Bastille-ba vetették, ahol utolérte a végezte.

Az elátkozott kő ezután XIV. Lajos király udvarába került, és ott a francia királyi családban is szedte áldozatait.
A király először szeretőjének Montespan márkinénak ajándékozta a különleges  gyémántot, melyet az ő tiszteletére szív alakúra csiszoltatott. A csiszolástól a kő még értékesebb lett. Ekkor nevezték el French Blue néven.
Az átok nem kímélte a márkinét sem. A király később ugyanis hűtlenséggel vádolta meg a nőt, és kolostorba záratta. A gyémántot visszavette tőle, az Aranygyapjas lovagrend szalagjába foglaltatta.
A kő később XVI. Lajos feleségét, Mária Antóniát is ámulatba ejtette, aki ékszert készíttetett belőle. A történelemből azonban ismert, hogy a királynőt a francia forradalomban kivégezték (1793. október 13-án)

Hope gyémántTeltek, múltak az évek. A királyi pár lefejezése után ékszereiket elrabolták és az elátkozott gyémántnak is lába kelt.
Egészen 1820-ig nincsenek adatok a sorsáról. Többféle legenda is szárnyra kelt róla. Egyesek tudni vélték, hogy a követ egy gyémántkereskedő újracsiszoltatta, hogy az ne legyen felismerhető. Azzal lepleződött le a French blue, hogy a mester hamarosan ? váratlanul ? szörnyet halt akkor, amikor fia ellopta tőle az ékszert. A fiúnak sem okozott örömet a zsákmány, mert csak nevetségesen alacsony áron tudta értékesíteni. A csalódott, hálátlan fiatal később öngyilkosságba menekült, így a drágakő körüli balszerencsék sora újra felhívta a kőre a figyelmet.

Később, 1820-ban egy londoni árverésen feltűnt egy titokzatos, 44,5 karátos, mélykék, ovális csiszolású gyémánt, amiről a szakértők megállapították, hogy a French Blue újracsiszolt változata lehet.
Ezt a bankár, Henry Hope vásárolta meg, ami azóta az ő nevét viseli. Furcsa mód ő, Henry Hope nem esett az átok pusztítása alá. Őt a kő megkímélte. A fiának pedig kifejezetten szerencsét is hozott.
IV. György angol királynak adta el igencsak áron alul, azonban 1830-ban Hope visszavásárolta azt, és ezzel folytatódott a gyémánt ámokfutása: akkor II. Abdul Hamid, az utolsó török szultán vásárolta meg kedvenc felesége számára. Ahogyan sejthető, a gyémánt átka újra lecsapott, és pár hónappal később egy katonai puccs után eltávolították a szultánt a trónjáról.
A szultán Szalonikibe menekült, ahol az őt segítő gyémántárusnak ajándékozta a követ köszönete kifejezéséül. A gyémántkereskedő és családja nem sokkal később egy kirándulás során szakadékba zuhant autójukkal és mind meghaltak.

A kő ezután egy orosz herceg: Igor Kanitovszkij orosz tulajdona lett, aki szeretőjének, Laurentine Ladue-nek ajándékozta azt, ám röviddel ezután a nőért vívott párbaj során meghalt. A nő úgy gondolta, a kő hozott rá balszerencsét, így gyorsan meg is szabadult tőle. Egy spanyol férfinak adta el, akinek pedig a vásárlást követően elsüllyedt a hajója. A kő nem maradt a tenger mélyén. Egy búvár felszínre hozta, így az tovább szedhette az áldozatait.

Ezek után már csak kikötésekkel, garanciákkal voltak vásárlói a kőnek. Először a híres párizsi ékszerész, Cartier szerezte meg, de csak nehezen tudott túladni rajta. Úgy sikerült eladnia a Washington Post tulajdonosának, Edward McLean-nek hogy a vevő kikötötte, hogy ha fél éven belül őt vagy valamelyik családtagját bármilyen szerencsétlenség éri, Cartier köteles a követ visszavenni. Az első fél év nyugodtan telt ugyan, de aztán a tragédiák őket is elérték: fiukat halálos autóbaleset érte, majd lányuk lett öngyilkos szerelmi bánatában.
A házaspár kapcsolata teljesen elmérgesedett, és elváltak. Az asszony később szélütést kapott, férje pedig megőrült.

Ezután a tragédia után a New York-i gyémántkirály, Harry Winston kaparintotta meg az ékszereit, köztük a baljóslatú Hope-ot is, és 1957-ben más ékszerekkel együtt kiállította a Waldorf Astoriában. Tőle vásárolta meg Onassis felesége, aki azonnal beleszeretett. Később ők is elváltak, de azt nem lehet tudni, hogy a kapcsolat megromlásához valóban köze lehetett-e az elátkozott Hope kristálynak.

Később Winston a Smithsonian Intézet rendelkezésére bocsátotta a gyémántot - hivatalosan kölcsönadta -, és itt van kiállítva ma is. Érdekesség, hogy az értékes gyémánt egy egyszerű postai csomagként érkezett a múzeumba, barna borítékban. Csekély csomag volt, melyet 1 millió dollárra biztosítottak.  Úgy tűnik, hogy az átok itt megtört, mert azóta nem szedi áldozatait?

Válasszon Ön is gyémántot kedvesének!
A mai ékszerek, gyémánt jegygyűrűk nem hordoznak átkokat, viszont csodás jelképei az örökre szóló szerelemnek


Lepje meg kedvesét egy valódi ékszerrel, mely értékét befektetésként is tartja: egy gyémántgyűrűvel, gyémántköves jegygyűrűvel! Nem csak kedvese fogja kitüntetetten érezni magát ettől az ajándéktól, hanem a kapcsolat is nagyobb komolyságot nyer, és nagyobb elköteleződést ígér.

Válasszon ékszerüzleteinkben, vagy ékszer webshopunkban egyedi, kreatív gyémántgyűrűink közül kedvese stílusához illeszkedőt. A gyémántok a Forevermark tanúsítványait (certificat) kapják, hiszen bevizsgált, ellenőrzött, minősített, jegyzett kövekről van szó, így értékük valóban tartós. Befektetést is képviselnek.

A széles kínálatunkban gyémántgyűrűket, eljegyzési gyűrűket, karikagyűrűket is talál. Ezek között a gyémántgyűrűk a legnépszerűbbek és legkeresettebbek.
Válogasson nálunk és találja meg ebben is az igazit!





Az arany és a gyémánt találkozása: időtálló elegancia

A gyémántokkal díszített aranyékszer több mint puszta ékszer. Ez egy szimbólum, egy örökség, egy történet, amelyet viselője hordoz magával. A nemesfém és a drágakő találkozása egyesíti a klasszikus eleganciát és a kifinomult csillogást, miközben időtálló értéket képvisel.

Amikor valaki aranyékszert választ, az esetek többségében nem csupán egy szép kiegészítőt keres. Egy gyémánttal díszített darab olyan befektetés, amely évtizedek múltán is megtartja szépségét, sőt, akár generációról generációra szállva mesél a család történetéről. A gyémánt ugyanis nem fakul, nem veszít fényéből, és az arany ölelése csak még időtállóbbá teszi ezt a különleges harmóniát.

A gyémántok nemcsak anyagi értéket képviselnek, hanem érzelmi mélységet is. Egy eljegyzési gyűrű csillogása az ígéret erejét hordozza, egy nyaklánc vagy fülbevaló ragyogása az önbizalom kifejezése lehet, egy örökölt ékszer pedig a múlt egy darabját őrzi meg. Az arany és a gyémánt kombinációja tehát nem csupán divat, hanem a legmélyebb érzelmek kifejezése is.

Az ilyen ékszerek egyediségükben is különlegesek. Nem találni két teljesen egyforma gyémántot, hiszen mindegyik saját karakterrel rendelkezik. Így amikor valaki egy gyémánttal díszített aranyékszert vásárol, az egyben egy különleges, megismételhetetlen kincset is választ, amely kifejezheti saját stílusát, egyéniségét és értékrendjét.

Végül ott van az örök kérdés: vajon a szépség vagy az érték az, ami igazán számít? Egy gyémántokkal ékesített aranyékszer esetében nem kell választani. Ez a kettő tökéletes harmóniában egyesül, így aki ilyet vásárol, nem csupán egy ékszert, hanem egy időtlen történetet visel magán.

Hívjon!